Dlaczego warto kupować audiobooki dla dzieci?

Posted by admin on
Dlaczego warto kupować audiobooki dla dzieci?

Nie od dziś wiadomo, że książki są bardzo rozwijające i uczą wielu nowych rzeczy. To świetny sposób na naukę i rozrywkę dla najmłodszych. Jeśli jednak pociecha nie przepada za klasycznymi, papierowymi wydaniami, warto spróbować z audiobookami. Czytane wersje opowiadań niosą ze sobą wiele dobrego, a przy tym często oprawione są muzyką i efektami dźwiękowymi, co na pewno spodoba się dziecku. Dlaczego jeszcze warto kupić audiobook dla dzieci i jaki wybrać na początek? 

Zalety audiobooków dla dzieci

Nikt nie wątpi w zalety książek papierowych, rozwijają umiejętności poznawcze i polepszają czytanie. Choć audiobooki tylko się słucha, to wcale nie oznacza, że są gorsze! Co więcej, mają takie atuty, których niektóre papierowe wersje nie posiadają. Dlaczego warto wybrać audiobook dla dziecka

  • Bez wizualnych bodźców dziecko samo wyobraża sobie postacie i otoczenie historii, co niesamowicie rozwija wyobraźnie.
  • Takie słuchowiska (dostępne na Eduksięgarnia) często zawierają dodatkowe efekty dźwiękowe, co jeszcze bardziej pozwala maluchowi wczuć się w historię. 
  • Audiobook zamiast wieczornego oglądania bajki lepiej sprawdzi się do wyciszenia i przygotowania dziecka do spania. 
  • Słuchanie książek nie męczy wzroku. 
  • Audiobook to także świetny sposób na poznanie lektury szkolnej, bez zmuszania się do jej czytania! 

Jaki audiobook wybrać dla swojego dziecka?

Wybierając pierwszy audiobook dla swojego malucha, najpierw trzeba uwzględnić kilka rzeczy. Bardzo dużo książek, również tych starszych i znanych, jest wydane jako słuchowisko, dlatego najlepiej w odniesieniu do zainteresowań i wieku dziecka, poszukać czegoś odpowiedniego. Małe pociechy na pewno ucieszą się z historii „Kubusia Puchatka”, starsze może chętniej poznają „Opowieści z Narnii” czy „Harrego Pottera”.