W końcu mam czas na czytanie!

Posted by admin on
W końcu mam czas na czytanie!

Odkąd pamiętam, uwielbiałam czytać książki. W wolnych chwilach zawsze sięgałam po kolejną powieść i czytałam tak długo, aż oczy nie zamknęły mi się ze zmęczenia. Świat fikcyjnych bohaterów pochłaniał mnie do tego stopnia, że razem z nimi przeżywałam niesamowite przygody, bez względu na to, czy akurat jechałam tramwajem czy leżałam we własnym, ciepłym łóżku. Któregoś dnia zauważyłam, że wiele godzin spędzonych przed ekranem komputera w pracy oraz inne obowiązki, okradają mnie z całej energii i nie starcza mi już sił na wejście w książkowy świat.

Dzięki audiobookom online znowu czytam

Kiedy wracam do domu po całym dniu pracy, marzę tylko o tym, żeby położyć się i zamknąć oczy. Gdzieś z tyłu głowy kiełkuje myśl, ze mogłabym spędzić ten wieczór czytając książkę, ale szybko odrzucam pomysł, ponieważ muszę jeszcze przygotować obiad i wyprasować koszulę na jutrzejszy dzień.

W tle słyszę głosy dobiegające z telewizora. Docierają do mnie fragmenty wywiadu z jednym ze znanych dziennikarzy. Opowiada niesamowitą historię i już po chwili nie mogę się od niej oderwać. Program się skończył, a ja zauważam, że w między czasie pokroiłam warzywa na sałatkę.

Biegnę po telefon i słuchawki. Instaluję aplikację z dostępem do audiobooków online i spośród tysięcy pozycji, wybieram tę, którą chciałam przeczytać od dawna. Kojący głos lektora od razu porywa mnie do świata z powieści.

Sposób na relaks i wykorzystanie czasu

Odkąd słucham audiobooków https://www.ibuk.pl/audiobooki.html, domowe obowiązki przestały sprawiać mi tyle trudności. W związku z tym, że jest to idealna okazja do przesłuchania kolejnej książki, łatwiej jest mi się zabrać do zmywania, czy odkurzania. Skupiam się wtedy na tym, co mnie interesuje.

Po ciężkim dniu padam na łóżko. Lektor wciąż opowiada historię, a ja czuję jak cały stres odchodzi z mojego ciała. Zamykam czerwone i obolałe oczy po dniu spędzonym przy ekranie. W końcu one też mogą odpocząć. Zapominam o kłótni z szefem i stresującym projekcie. Obowiązkami zajmę się jutro, a teraz jest czas dla mnie i dla mojej książki.