Wiele korzyści ze słuchania audiobooków

Wiele korzyści ze słuchania audiobooków

W dzisiejszych czasach właściwie każdy narzeka na chroniczny brak czasu. Skąd wziąć by go więc tyle, żeby móc cieszyć się z lektury ulubionych książek? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się audiobooki, czyli nagrania książek czytanych przez lektorów. Jakie zalety mają audiobooki?

Czym są audiobooki?

Audiobookami nazywa się nagrania audio książek czytanych przez lektorów. Początków tego formatu książek doszukiwać się można w radiowych słuchowiskach, a był on używany na długo przed e-bookami. Istnieją dwa formaty zapisu audiobooków. Książki mogą być nagrane na płycie CD przeznaczonej do odtwarzacza lub też nagrane w formie elektronicznego pliku, który można odtworzyć między innymi na smartfonie lub na komputerze. Audiobooki można wygodnie zakupić w księgarni internetowej.  

Zalety audiobooków

Książki zapisane w formacie audio posiadają liczne zalety, do których zalicza się między innymi ogromna oszczędność czasu. Oczywiście przyswojenie książki czytanej przez lektora zajmie dłużej, niż jej przeczytanie w wersji papierowej, jednak słuchając audiobooków, można wykonywać inne czynności. Książek można więc słuchać między innymi w czasie jazdy samochodem, w czasie wykonywania prac domowych oraz w czasie ćwiczeń fizycznych na siłowni. 

Dlaczego warto czytać?

Czytać, a właściwie czytać w tym wypadku, warto z wielu względów. Lektura książek to najlepszy sposób na pozyskanie nowej wiedzy i na poszerzenie własnego światopoglądu. Książki to również wspaniały sposób na relaks i dowiedziono, że skutecznie obniżają one poziom stresu.

Audiobooki dostępne tutaj.