Odkryj moc kolorowania: Kolorowanki antystresowe dla dorosłych i rozwój dzieci przez malowanie!

Posted by admin on
Odkryj moc kolorowania: Kolorowanki antystresowe dla dorosłych i rozwój dzieci przez malowanie!

Kolorowanki – kto nigdy nie próbował relaksować się w ten sposób, nic nie wie o kreatywnym sposobie na uwolnienie myśli i odpoczynek dla głowy! W ostatnich latach bowiem kolorowanki antystresowe zyskały ogromną popularność. Psycholodzy zalecają kolorowanie dzieciom i dorosłym. Są zgodni również co do tego, że kolorowanki dla dorosłych pomagają osobom starszym zachować dłużej sprawność manualną i intelektualną.

Dlaczego warto kolorować kolorowanki antystresowe dla dorosłych?

Kolorowanie zmniejsza napięcie mięśniowe, które w naturalny sposób pojawia się u dorosłych w ciągu dnia. Wysoki poziom kortyzolu (hormonu stresu) sprawia, że spada synteza białek, które odpowiadają za budowę mięśni. Dlatego też po stresującym dniu ciało staje się napięte i sztywne.

Jak każde kreatywne zajęcie, kolorowanie pozwala też oderwać myśli od bieżących problemów i pozbyć się lęków. To oczywiście nie sposób na poważne zaburzenia, ale jedna z lepszych metod na wyciszenie organizmu przed snem. 

Dzięki kolorowaniu można spędzać wartościowo czas z własnymi dziećmi. Wspólne malowanie i rozmowy przy rodzinnym stole budują więź. Dziecko, widząc jak koloruje mama, czy tata, próbuje ich naśladować. Tym samym stara się kolorować swoje obrazki dokładniej.

Kolorowanki dla dzieci – dlaczego kolorowanie jest takie ważne?

Warto drukować kolorowanki online już dwuletnim dzieciom, które potrafią utrzymać kredkę w dłoni. Kolorowanki można również zamówić online na https://edugaleria.pl. Początkowo ich malunki będą bardzo chaotyczne – to całkowicie normalne. Z czasem jednak będzie można zauważyć, że kolorowanki zwierzęta, które dostają, są pomalowane coraz dokładniej.

Dzięki kolorowaniu dziecko:

  • ćwiczy chwyt pisarski i małą motorykę
  • pobudza wyobraźnię
  • wycisza się po dniu pełnym wrażeń.