Anatomia Nettera do kolorowania – nauka i przyjemność

Posted by admin on
Anatomia Nettera do kolorowania – nauka i przyjemność

Nie ma wątpliwości, że anatomia człowieka to trudny przedmiot. Jest to wiedza pełna szczegółów, w których łatwo się pogubić, a jeszcze trudniej je zapamiętać. Najlepszym podejściem do opanowania tych zawiłych zagadnień jest praktyka. Anatomia Nettera do kolorowania zapewnia szybką naukę, bo łączy ją z przyjemnością. 

Praktyka sprzyja zapamiętywaniu

Nie chodzi tu oczywiście dosłownie o praktykę kliniczną, ale o aspekt zaangażowania w naukę różnych zmysłów. Pozwala to szybciej i skuteczniej przyswoić wiedzę. Czynność kolorowania sprzyja lepszemu skupieniu uwagi, a dodatkowo wycisza i uspokaja. To wszystko sprawia, że wiedza zdobywana jest bez wysiłku i stresu. 

Anatomia Nettera do kolorowania (tutaj) cechuje się tym, że:  

  • każde ćwiczenie posiada specjalne oznaczenia kolorystyczne, 
  • można samodzielnie odwzorować ilustracje, co stymuluje proces nauki,
  • budowa anatomiczna poszczególnych części i struktur ciała zestawiona jest dodatkowo w formie tabeli,
  • atlas zawiera niezbędne uwagi kliniczne, które ułatwiają naukę. 

Autor rycin, Frank H. Netter, uznawany jest za najlepszego na świecie ilustratora medycznego. Jego grafiki są bardzo szczegółowe i wiernie przedstawiają każdy obszar ludzkiego ciała.

Anatomia Nettera do kolorowania

Czy Anatomia Nettera do kolorowania jest dla wszystkich?

Jest to podręcznik dla tych, którzy chcą się nauczyć anatomii człowieka. Mogą to być uczniowie, studenci (w szczególności kierunków medycznych), lekarze, pielęgniarki, ratownicy oraz wszyscy ci, którzy po prostu lubią się uczyć. Ludzka anatomia jest wiedzą przydatną dla wszystkich, warto bowiem wiedzieć, co i jak działa, gdzie znajdują się poszczególne struktury organizmu, co wchodzi w ich skład i jaką pełnią funkcję. Wiedza jest przecież kluczem do zrozumienia siebie i świata. Anatomia Nettera do kolorowania może być też ciekawą pozycją dla wielbicieli sztuki, bowiem ryciny zebrane w atlasie mają bardzo dużą wartość artystyczną.