Czy czytanie rozwija mózg?

Czy czytanie rozwija mózg?

Czytanie uznawane jest powszechnie za bardzo zdrowe hobby, które niesie wiele pozytywnych korzyści. Liczne badania wskazują między innymi na to, że regularnie spędzane wieczory z książką rozwijają mózg. Dlaczego warto czytać?

Wpływ czytania na mózg

Potwierdzono, że regularne czytanie skutecznie stymuluje pamięć, zdecydowanie ograniczając ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera. U czytających obserwuje się także poprawę koncentracji. Czytanie pomaga zasnąć i obniża poziomy kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za przewlekły stres. Dzięki książkom można łatwo zdobywać nową wiedzę i poszerzać swój światopogląd. Obcowanie ze słowem pisanym sprawia ponadto, że słowa w czasie prowadzenia rozmowy przychodzą z łatwością. 

Gdzie kupić książki?

Obecnie bardzo wygodnie można kupić książki online. Postęp technologiczny przyniósł wiele korzyści, do których zalicza się między innymi możliwość zakupu książek przez internet. Pozycji dostępnych w internetowej księgarni jest znacznie więcej, niż w tradycyjnym sklepie, a cena poszczególnych pozycji jest niższa. Wygodnie kupowanie książki online to oszczędność czasu i pieniędzy. 

Jak czytać więcej książek?

Liczne zalety czytania książek przekonują, że warto samemu sięgnąć po książkę. W dzisiejszym świecie może nie być to jednak łatwe, ponieważ internet i media społecznościowe stale rozpraszają. Zdrowy nawyk czytania pomoże jednak odzyskać zdolność do koncentracji, sprawiając tym samym, że samo czytanie będzie przychodziło coraz łatwiej i będzie dawało coraz więcej satysfakcji i przyjemności.

Książki dostępna na Ibuk.pl