Jak rozbudzić pasję do historii u licealistów?

Jak rozbudzić pasję do historii u licealistów?

Historia jest nauką ciekawą, ale też niezwykle ważną w trakcie kształcenia młodych pokoleń. Historia pozwala przekazać ponadczasowe wartości osobom młodym oraz zaznajomić je z dziejami świata i własnego państwa, co wpływa na lepsze zrozumienie obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej. Znajomość historii pomaga również uczyć się na błędach starszych pokoleń i nie popełniać ich po raz kolejny. 

Jak i z czego uczyć się historii w szkole średniej?

Niestety, historia w szkole średniej jest przekazywana najczęściej w sposób nudny. Uczniowie nie przepadają za tym przedmiotem i niechętnie słuchają o kolejnych podbojach, czy rozszerzaniu granic państw. Nie powinno jednak tak być. Jest to nauka barwna, lecz trudność stanowi przekazanie jej we właściwy sposób. Z pomocą przychodzą wówczas dobre książki historyczne z księgarni PWN. W obrazowy sposób mogą przekazać one wiedzę na temat wybranego zagadnienia. Informacje nie są w nich podane w postaci nieciekawych tabel i wykresów, a raczej całość przedstawiona jest w postaci opowieści, której czytelnik może stać się nawet bohaterem. Wiele z nich dodatkowo posługuje się językiem młodzieżowym, sprawnie wplatając w niego humor, przykładowo w postaci żartów językowych.

Gdzie można znaleźć takie książki historyczne?

Tych książek akurat nie należy szukać w księgarniach naukowych. Są to książki dla młodzieży, więc sprzedawane są w odpowiednich działach znanych księgarni z pozycjami powszechnie dostępnymi dla każdego odbiorcy. Dobrą opcją jest również zakupienie książek historycznych przez internet, z którym w obecnych czasach zapoznany jest już każdy nastolatek.