Jakich wiadomości o wszechświecie dostarczy książka „Astrofizyka w pigułce”?

Posted by admin on
Jakich wiadomości o wszechświecie dostarczy książka „Astrofizyka w pigułce”?

Astrofizyka to specyficzna odmiana nauki, która stara się wytłumaczyć procesy zachodzące we wszechświecie. Może się to wydawać skomplikowane, ale w rzeczywistości wcale nie musi takie być. Sporo o funkcjonowaniu wszechświata może powiedzieć książka Astrofizyka w pigułce. Dzieło Stana Odenwalda nie stawia na skomplikowane definicje, ale stara się dotrzeć jak najprościej do czytelnika. Jakie są inne zalety tej książki? 

Książka dla każdego  

Stan Odenwald nie operuje językiem akademickim, niezrozumiałym dla większości ludzi. W książce Astrofizyka w pigułce chodzi przede wszystkim o zainteresowanie czytelnika podstawami. Nie oznacza to, że znajdzie się w niej jedynie najprostsze definicje. Z każdą kolejną stroną wszechświat i jego fizyka staną się coraz bardziej złożone, ale zarazem zrozumiałe. Stan Odenwald udowadnia, że dobrze zna się na swojej pracy. W końcu był kiedyś astronomem, a nawet pracownikiem NASA. Zna więc skomplikowaną fizykę w bardzo praktyczny sposób. 

Co znaleźć można w książce? 

Książka Astrofizyka w pigułce stara się poruszać wiele zagadnień dotyczących całego wszechświata. Przedstawiane są różne siły, które działają na materię. Specjalne działy mogą zrozumieć jak powstały ciała niebieskie. Wszystko jest pokazywane na praktycznych przykładach, co pozwoli lepiej zrozumieć temat. Przedstawiana jest też fizyka różnych obiektów. Można sporo dowiedzieć się o czarnych dziurach, które jednak wciąż są źródłem wielu tajemnic. Odenwald opisuje też bliżej położone obiekty kosmiczne: gwiazdy, planety oraz sąsiednie galaktyki. Dzięki temu szybko nabierze się ochotę na skorzystanie z domowego teleskopu.