Nowości wydawnicze dostępne dla wszystkich

Posted by admin on
Nowości wydawnicze dostępne dla wszystkich

Dobra literatura niesie ze sobą wiele pozytywnych wartości. Uprzyjemnia wolny czas, rozwija wyobraźnię i zainteresowania oraz poprawia sprawność intelektualną. Czytanie to rozrywka idealna dla wszystkich, niezależnie od wieku.


Jednak w przypadku osób słabowidzących i seniorów czytanie książek może być utrudnione lub wręcz niemożliwe. Z myślą o nich stworzono książki z dużą czcionką.

Specjalne książki z dużą czcionką

Są to wyjątkowe książki z dużą i bardzo czytelną czcionką. Książki, które nie męczą wzroku i wszystkim osobom słabowidzącym, niezależnie od ich wieku, ułatwiają czytanie. Dostępne są w bibliotekach, gdzie szczególnie chętnie zaglądają seniorzy oraz w księgarniach. Z książek tych mogą skorzystać również osoby, które nie mają problemów ze wzrokiem, ale z takich czy innych względów chcą chronić swoje oczy.


Wiele dobrych tytułów spośród powieści kryminalnych, sensacyjnych, obyczajowych, historycznych, a nawet poezji, literatury faktu i fantastyki jest dostępnych w specjalnych wydaniach z dużą czcionką. Książki te docenią szczególnie te osoby, które uwielbiały czytać, ale ze względu na pogarszający się wzrok musiały z czytania zrezygnować. Teraz będą mogły w pełni oddać się swemu ulubionemu zajęciu dzięki książkom z dużą czcionką.