Rymowanki dla najmłodszych

Rymowanki dla najmłodszych

Wiersze dla dzieci zna każdy i każdy je lubi. Nawet dorośli, którzy doskonale pamiętają, jak to w dawnych czasach ich rodzice im je opowiadali. Teraz czas na to, aby takie wierszowane rymowanki wprowadzić do życia własnego dziecka.

Czas na wiersze


Od kiedy można rozpocząć czytanie wierszy dla dzieci? Od początku. Tak, pokażmy dziecku (nawet niemowlakowi!), że są takie utwory literackie. Może na początku dziecko nic nie będzie z nich rozumiało, ale wczesne czytanie procentuje w przyszłości. Chociażby przez większe zainteresowanie książkami. Dziecko będzie wiedziało, że czytanie to bardzo ważne sprawa, której nie można pomijać. Jeżeli tylko ktoś ma na to ochotę, to wiersze może czytać takim dzieciom, które nawet samodzielnie jeszcze nie chodzą.

Opowiadania dla maluchów


Pamiętajmy, że nie tylko wiersze dla dzieci są ważne (chociaż ich znaczenie jest ogromne). Ważne są również zwykłe opowiadania, które każdy z nas zna lub te nieco nowocześniejsze. Dzięki takim opowiadaniom dziecko kojarzy abstrakcyjne myślenie, umiejętność kojarzenia faktów. Dzieciom potrzebne są zarówno wiersze (te krótkie i te nieco dłuższe) oraz historyjki. Takie rzeczy powinni czytać rodzice swoim pociechom każdego wieczora.