Wegańskie święta w Twoim domu

Posted by admin on
Wegańskie święta w Twoim domu

W polskiej tradycji wszystkie ważniejsze święta są nierozerwalnie związane z jedzeniem. Każdy z nas doskonale wie, jak wygląda tradycyjna polska kuchnia, która na pierwszy rzut oka wiąże się z koniecznością używania mięsa, ryb, jaj oraz mleka. Jednak czy używanie wymienionych składników jest konieczne? Czy osoby będące na diecie wegetariańskiej oraz wegańskiej muszą pożegnać się z tradycyjnymi daniami kuchni polskiej? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem, w którym udowodnimy, że tak być nie musi.

„Jadłonomia po polsku” czyli kuchnia polska w nowym wydaniu

Jadłonomia to nazwa bloga długoletniej weganki – Marty Dymek, która na polskim rynku działa już od wielu lat. Jej najnowsza książka „Jadłonomia po polsku” wydana w 2020 roku jest zbiorem przepisów z tradycyjnej kuchni polskiej w wydaniu wegańskim. Jest to ogromny ukłon w stronę osób niejedzących mięsa, które do tej pory musiały unikać tradycyjnych dań. Książka „Jadłonomia po polsku” pokazuje jednak, że weganki oraz weganie mogą również cieszyć się potrawami, takimi jak żurek, bigos czy nawet schabowy, a przygotowanie tego rodzaju dań nie wymaga zaopatrywania się w egzotyczne składniki czy spędzania godzin w kuchni.

Wegańskie święta

„Jadłonomia po polsku” to doskonała książka, która łączy w sobie przepisy oraz różnego rodzaju techniki oraz porady kulinarne, dzięki którym wegańskie dania zyskają jeszcze więcej smaku. Jest to wspaniała pozycja nie tylko dla osób, które same stosują dietę wegańską, ale także dla ich bliskich, którzy będą chcieli przygotować na polskie święta potrawy, z których będzie mogła cieszyć się cała rodzina. Książka kucharska autorstwa Marty Dymek może też przyczynić się do pokazania, że dania wegańskie nie są wcale wymyśle ani przeznaczone dla młodych osób, jak często są one postrzegane przez osoby jedzące mięso. Doskonale dobrane przepisy na polskie dania są bowiem proste, szybkie, a przede wszystkim cechuje je przepyszny smak, który przypadnie do gustu nie tylko weganom oraz wegankom.