Czy język japoński sprawia trudność?

Posted by admin on
Czy język japoński sprawia trudność?

Język japoński dla wielu osób jest dosyć trudny, co nie zmienia faktu, że coraz chętniej uczymy się obcych języków. Okazuje się, że ma on jedynie dwa czasy, co jest pewnym ułatwieniem. Podmiot w zdaniu jest na pierwszym miejscu, a dalej znajduje się dopełnienie i orzeczenie. Ile znaków ma ten język? Czy jest on trudny do nauki? Na jakie rozwiązanie postawić?

Słownik Polsko japoński

słownik polsko japoński

Z pewnością przyda nam się słownik polsko-japoński, który znajdziemy w internetowych księgarniach, Co ciekawe, w Japonii pozostają w obiegu cztery alfabety:

  • hiragana,
  • kanji,
  • katakana,
  • alfabet łaciński.

Kanji obejmuje do 60 tysięcy znaków, mimo to Japończycy używają ich znacznie mniej. Alfabety sylabiczne (katakana i hiragana) powstały w wyniku zapotrzebowania na łatwy alfabet, przydatny w codziennym życiu. 

Czy łatwo jest nauczyć się języka japońskiego?

Jeżeli chcemy płynnie posługiwać się tym językiem, musimy opanować ok. 2000 znaków kanji, jak też katakanę i hiraganę. To ostatnie jest uważane za alfabet kobiet, gdyż na początku był on stosowany na salonach. Nie posiada głosek, lecz składa się jedynie z sylab. Podstawy języka japońskiego są dosyć łatwe do opanowania, jednak z czasem nauka jest bardziej skomplikowana. Nie zapominajmy o zakupie słownika polsko-japońskiego, jaki jest dla nas ułatwieniem.