Inteligentne kupowanie zabawek

Edukacja poprzez zabawę – dzieci od najmłodszego uwielbiają się bawić. A skoro zabawa jest taka fajna, to warto do niej wprowadzić elementy edukacyjne, które pozwolą Waszym dzieciom powoli uczyć się potrzebnych umiejętności.

Kupujemy zabawki

Zabawki edukacyjne, które warto kupić dla swoich pociech to chociażby puzzle, czy też gry planszowe, których w dzisiejszych czasach jest pełno na rynku. Dla najmłodszych dzieci proponowane są puzzle z małą ilością elementów, z prostymi obrazkami. Im dziecko starsze, tym można wyżej podnosić poprzeczkę, dzięki czemu pociecha będzie bardziej musiała się nad układaniem wysilić. Gry planszowe to również doskonała propozycja, jak chociażby Scrabble – czyli układanie słów z dostępnych liter, jak również Monopol – uczący obchodzenia się z pieniędzmi. Aby zwiększyć swoją spostrzegawczość, nie zapomnijcie również o Dooble, dzięki czemu podszkolicie swoje oko oraz szybkość.

Dla starszaków

Dla starszych dzieci wspaniałe są zestawy edukacyjne, dzięki czemu we własnych domach będą mogły stworzyć laboratorium, studio kosmetyczne, czy chociażby… wulkan. Dla dziewczyn, które lubią szyć, doskonałą propozycją są zestawy, dzięki którym będą mogły stworzyć swoje własne przytulanki, poduszki, torebki, a nawet małe kuferki. Dla małych mężczyzn dobre są zestawy warsztatowe z narzędziami, dzięki czemu jak swoi ojcowie będą mogli uczyć się obycia z młotkiem, śrubokrętem, czy też inną zabawką