Gdzie w Wielkiej Brytanii kupić polskie książki dla dzieci?

pobraneJeśli jesteś Polakiem mieszkającym za granicą, wiesz jak często ciężko jest kupić dobre polskie bajki. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani tylko na bajki po angielsku? Na szczęście nie. Gdzie kupić polskie bajki dla dzieci? Opcji mamy wiele.

Polskie księgarnie za granicą

Polaków w Wielkiej Brytanii jest tak dużo, że otworzono dla nich specjalne polskie księgarnie. Niektóre z nich są stacjonarne, inne zaś działają tylko przez Internet. Wiele z nich ma bardzo szeroki asortyment polskich bajek oraz oferuje możliwość sprowadzenia dla nas danego tytułu. Często trafiają się także korzystne promocje dla tych, którzy bez książek nie wyobrażają sobie życia.

Polskie sklepy

Polskie bajki zakupić możemy także w wielu polskich sklepach spożywczych. Z reguły miejsca te oferują najbardziej znane tytuły dla dorosłych, jednak i dla dzieci znajdzie się czasem jakaś ciekawa pozycja książkowa. Warto również tam pytać o możliwość sprowadzenia dla nas jakiejś książki. Zwykle nie stanowi to żadnego problemu, a jedynie może troszkę potrwać.

Internet

Wreszcie warto zamawiać książki dla dzieci w Internecie. Niektóre nabyć możemy na popularnych sklepach internetowych, a inne po porostu z ogłoszeń na różnych portalach. Kupując używane książeczki od innych rodziców z Wielkiej Brytanii możemy nie tylko tanio zakupić bajki dla dzieci, ale także poznać inne polskie matki mieszkające za granicą, a może też zaprzyjaźnić się.