Polskie księgarnie w Wielkiej Brytanii

Posted by admin on

Polacy w Wielkiej Brytanii stanowią jak wiadomo bardzo liczną społeczność. Wielu z nich bardzo lubi czytać i podczas pobytu w UK ma problem z zakupem książek w języku polskim. Przewóz książek z Polski do Wielkiej Brytanii wiąże się z dość ciężkim i problematycznym bagażem oraz dopłatą za bagaż np. w tanich liniach lotniczych, z kolei ilość polskich księgarni w UK jest dość ograniczona, no i przede wszystkim książki w języku polskim są bardzo drogie. Oczywiście współcześnie można się bardzo łatwo zaopatrzyć w wydania elektroniczne czy audio booki jednak istnieje całe mnóstwo fanów książek w wydaniu standardowym, w wersji papierowej, które mają swój własny klimat, zapach itd.

Polskie księgarnie w UK i ich oferta

Niemniej w Wielkiej Brytanii znajdziemy kilka bardzo dobrze wyposażonych księgarni polskich. Należy tu zaliczyć takie placówki jak Księgarnia Font, Księgarnia Książka.co.uk, Małe Czytanie, Polbooks, Rewolucja, Tania Książka czy Pasikonik. W swojej ofercie posiadają one zarówno bestsellery światowe, jak i książki stworzone przez polskich autorów zarówno współczesnych jak i klasyków. Oferta tych księgarni to także audio booki, filmy i gry.

Kalendarz jako popularny produkt w polskich ksiegarniach

Ponadto w ofercie niektórych z powyższych znajdziemy także produkty typu kalendarz UK, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Polaków na wyspach. Rozchodzi się zazwyczaj w mgnieniu oka. Kalendarze UK są przeznaczone dla polskiego użytkownika i zawierają niezbędny zestaw informacji dotyczących pracy i zatrudnienia w Wielkiej Brytanii. Zaletą kalendarza UK skierowanego dla Polaków jest także to, że posiada wszelkie ważne daty, formalności i wszystko to co powinien wiedzieć obywatel naszego kraju przebywający w UK.